Prestige Akademi çalışma esasları tamamen Türk Hukuk Sistemi ve mevzuat bilgi sistemindeki KHK’lara göre şekillendirilmiştir. Bu çerçevede işe başlanmasından işin teslimine kadar ve ortaya çıkabilecek tüm olumsuz durum koşullarında Prestige Akademi’nin belirlediği yasal mevzuat prensipleri geçerli olacaktır.

İşin teslimatı çerçevesinde müşteriye yapılacak olan hizmetler, seçilmiş alanın hizmet niteliğine göre belirlenen tarihler arasında belirtilen şirket şart ve koşullarına uygun olarak gerçekleştirilecektir ve sipariş onay e-postasına teslim edilecektir. Müşterilerden sorumlu teknik aksaklıklar ya da sorunlardan Prestige Akademi sorumlu tutulamaz. Ürün kullanıma hazır hale getirilip sipariş onay e postasına iletim yapıldığında teslimat politikası yerine getirilmiş olur.

Eğer müşteriler Prestige Akademi hüküm ve şartlarını ihlal eder ve sipariş tamamlama yükümlülükleri yerine getirilmezse ve şirketin kararlaştırılmış tarihten önce siparişe devam etmesi ve bununla ilgili gerekli işlemlerin yapılması talep edildiği takdirde Prestige Akademi olarak iptal politikası gereği hukuki şartlar yerine getirilir.

Sunulan ürünün kalitesinden memnun kalmamışsanız şikayetlerinizi ve yorumlarınızı göndermek için siparişin teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde lütfen bizimle iletişime geçiniz. Sitede belirtilen mevcut ulaşım yöntemlerinden herhangi biriyle destek ekibi elemanlarımıza incelemeleri ve şikayetlerinizi ilettiğiniz takdirde makul bir memnuniyetsizlik ve geçerli bir şikayet durumunda 24 saat içinde talebinizi gözden geçirilicek sizinle irtibata geçilecektir. Ürün siparişiniz verildiği takdirde en nitelikli yazar ya da yazarlar sürece anında dahil olarak işleme başlayacaktır. Her müşteri süreç hakkında bilgilendirilme ve gizlilik politikası çerçevesinde yazar ya da yazarların niteliklerini öğrenme hakkında sahiptir. Tamamlanmış ürünün revizesi ve üzerinde kısmi ya da uygun görüldüğü takdirde tamamen değişiklik talebi tarafımıza ulaştığında 24 saat içerisinde durum gözden geçirilip yazar ve karar departmanı tarafından gerekli bilgilendirme müşteriye sunulacaktır.

Eğer müşteri tarafından herhangi bir sahte etkinlik saptanır ise Prestige Akademi hukuki süreçlere başvurur. Şirketin amacı yetkisiz faaliyet ve sahte etkinliklerden işin doğası gereği müşteri ve şirketi korumaktır. Prestige Akademi gerekli gördüğü takdirde sizden kimlik doğrulaması talep edebilir ve siparişi iptal etme yetkisine hukuki olarak sahiptir.

Yukarıda yapılan tüm bilgilendirmeler bir satış sözleşmesi değildir. İşe başlanması ve işin teslimatı arasındaki tüm süreçler kişi ve kişiler ile ürünü ortaya çıkaracak olan karşı taraf arasında belirlenmektedir. Yapılacak olan anlaşmalarda taraflar kendi arasında anlaşıp gerekli gördüğü takdirde kesin satış sözleşmesi yapabilecek esnekliğe sahiptir.

Bu yasal mevzuat, 13/12/1951 tarihli ve 7981 sayılı, Resmi Gazete’de yayımlanmış olan Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu‘nun çeşitli hükümlerine dayanarak oluşturulmuştur.